Uživatel nepřihlášen

Corvův temný hvozd

RSS kanál blogu
Píše: Corvus - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Corvův temný hvozd
Feudal Alloy

Feudal Alloy

Neděle 25.2.2018 14:29 - Poslední únorový víkend mi do schránky přistál toužebně očekávaný steam kód na demo verzi zbrusu nového akčního metroidvania RPG - Feudal Alloy. Hra,… Přečíst celý článek »

Lands of Lore: The Throne of Chaos (1993)

Lands of Lore: The Throne of Chaos (1993)

Neděle 28.1.2018 18:29 - Světlo lampy se znovu nervózně zatřepotalo a na okolních stěnách se okamžitě roztančily stíny. I přes žalostně malý plamínek, který stravoval vzácný… Přečíst celý článek »

Seven: The Days Long Gone

Seven: The Days Long Gone

Sobota 23.12.2017 12:27 - Sedím na oprýskané plechové střeše, ukusuji z klasu kukuřice a tiše pozoruji cvrkot v prašných ulicích ospalého městečka Lewmer. Na malém… Přečíst celý článek »

Star Wars: Poslední z Jediů (BEZ SPOILERŮ)

Star Wars: Poslední z Jediů (BEZ SPOILERŮ)

Pondělí 18.12.2017 18:25 - Tak jsme se konečně dočkali osmé epizody opusu STAR WARS. Tentokráte s podtitulem Poslední z Jediů. Pro nás, fanoušky, kteří na Hvězdných válkách… Přečíst celý článek »

Z kůlny k vícejádru aneb jak vzalo 8bitové panictví za své - část 1

Z kůlny k vícejádru aneb jak vzalo 8bitové panictví za své - část 1

Pátek 15.12.2017 18:05 - Původně jsem chtěl začít větou "jsem socialistické dítě", což vyznívá silně pejorativně a leckdo by si takovou větu mohl vyložit všelijak :-) Tedy… Přečíst celý článek »

HELLBLADE - Ohlédnutí za hrou roku

HELLBLADE - Ohlédnutí za hrou roku

Pátek 8.12.2017 08:16 - Rok 2017 je prakticky minulostí. Co všechno přinesl? Spoustu průměrných, nadprůměrných i excelentních titulů. Ostatně jako každý rok. Hovořit o … Přečíst celý článek »

PHOENIX POINT

PHOENIX POINT

Pondělí 25.9.2017 19:59 - Komu z vás něco říká jméno Julian Gollop? Nic? Tak jinak. Komu z vás něco říká strategická série X-COM (potažmo UFO)? Aha! Kdo by z pařanů v Čechách… Přečíst celý článek »

Proč mám rád Mafii III

Proč mám rád Mafii III

Pátek 22.9.2017 10:08 - Poznámka na úvod: níže uvedený text jsem sepsal ze dvou důvodů. Předně bych rád uvedl na pravou míru jak se to s Mafií III má ve skutečnosti. K tomu… Přečíst celý článek »

Syberia 3

Syberia 3

Čtvrtek 21.9.2017 11:58 - Opravdu málokdy se mi stane, že bych se do dohrání hry nutil a byl zhnusený jejím začátkem, prostředkem i koncem. Třetí díl Syberia, na který jsme my,… Přečíst celý článek »

The First Tree

The First Tree

Středa 20.9.2017 19:14 - ...stojím po pás ve svěže zelené trávě na vrcholu hřebenu a shlížím do dáli ubíhajícího, širokého údolí. Vítr mi čechrá kožešinu na bocích a v… Přečíst celý článek »

Darkwood

Darkwood

Pondělí 11.9.2017 18:19 - Temný hvozd. Darkwood. Představte si, že se váš život smrsknul na bloudění nebezpečnými lesy, horečnaté hledání něčeho poživatelného, pár loků špinavé… Přečíst celý článek »

O autorovi blogu

Corvus
Corvus
Muž, 100 let

...počat v podhorském městečku, obklopeném jizerskými kopci, věnuji se převážně kvalitní hudbě rozličných žánrů, psaní pro magazín Muzikus a od podzimu 2014 redaktorské činnosti pro kulturní portál Abyss. K hudbě mě přivedli rodiče skrz BLACK SABBATH, QUEEN a LED ZEPPELIN. Jsem taktéž webmasterem a grafikem stránek NorahJones.cz (srdcová záležitost). Kdysi jsem vedl nejnavštěvovanější českou stránku o SEPULTUŘE (již neaktivní). Dlouhodobě spolupracuji s kapelou HYPNOS. Jsem závislý na rozšiřování své úctyhodné hudební sbírky, knihomol, nadšenec do severské mytologie a studia run.

Kromě psaní se většinu času zabývám grafikou převážně pro hudební interprety, skupiny a festivaly (vinyly, booklety, trička, plakáty), rukodělnou výrobou a toulkami po přilehlých hvozdech. Na svět se dívám optikou pesimisty a vlka samotáře. Jsem starej havran.

Co se týče herních zážitků a zkušeností: vystačil bych si do smrti se svatou trojicí Planescape Torment, System Shock a Deus Ex. Ve společnosti Noxe, Gothic série, Risenu či nádherných adventurních perel The Longest Journey a obou Syberií (z pera mistra Benoita Socala), jsem stávil taktéž skvostné časy... Nezapomenutelné je pátrání v Broken Swordech, dobrodružství v Baldur's Gate, první pokoření Diabla či debutově odstřelený Radškorpion ve Falloutovi. Nostalgie je krásná věc, neřku-li, když si jí člověk okoření znovuzahráním např. legendárního System Shocku... Jsem vášnivý sběratel limitovaných edic her a to především RPG a adventurního žánru.

Ve zkratce IZO HARD CORE RPG maniak ;-)

Můj web:

Mé aktuálně nejočekávanější hry:

Nioh: Complete Edition, Okami HD, Pillars of Eternity 2: Deadfire CE, Wasteland 3 CE, Death Stranding, System Shock CE (remaster), System Shock 3, Phoenix Point CE, Cyberpunk 2077, Vampyr, Far Cry 5 CE, Kingdom Come: Deliverance CE, Call of Cthulhu, Biomutant CE, Code Vein, Pathfinder: Kingmaker, Anthem, Beyond Good and Evil 2.

Už ať je to doma na policích!!! Letos budou opět herní žně!

Aktuálně hraji:

Assassin's Creed: Origins, Lands of Lore: The Throne of Chaos (1993) a Seven: The Days Long Gone

Suverénně nejočekávanější hra příštího roku:

Pillars of Eternity 2: Deadfire CE, Kingdom Come: Deliverance CE a Phoenix Point CE

Založit herní BLOG